pondělí 31.12.2007, 12:33
Mikroprostor v pražské Amaně byl v porovnání s jihlavským klubem Trane nesrovnatelný, totéž platí o všem kolem. Kontakt s posluchači byl v Praze vskutku osobní, napekli a uvařili jsme v poklidné atmosféře. Vánoční koncert pak proběhl se zvukem patřičně peprnějším, což jsme si po dvou odlehčených koncertech velmi užili. K Amaně je ještě dlužno napsat, že se nám podařilo domluvit další pražský koncert a to v klubu v Jelení ulici, ale víc už v přehledu koncerti.
Asi nejaktuálnější novinkou je pak lednové nahrávání u brněnských Indies, tedy v jejich studiu. V plánu jsou tři až čtyři čtyřdenní turnusy, ve kterých bychom rádi zvládli nahrát vše momentálně nové, což činí 8 kousků, které už se víceméně dají na našich koncertech slyšet.
Jsou to:
"zlost", "radost", "venku", "kostkovaný lino", "mezi psem a vlkem", "Ramilya, 13 let", "na půdě", "jak sníme se".
Na nové cédé to ale nevypadá, spíš na podzim něco přidáme a pak ho dáme dohromady. Tak nám držte palce, ať nám to hraje.
Lajky děkují za přízeň v tomto roce, líbil se nám velmi, a slibují další (vý)lety v roce příštím. Mějte se jaksepatří a užijte si ten 2008!
(laz)

pondělí 10.12.2007, 18:53
Přestávku máme zdárně za sebou, ale abyste si nemysleli, Lajky pracovaly usilovně a to tak, že na brněnském koncertě v Domě pánů z Kunštátu zazněly dva zcela nové kousky. Zahráli jsme si dobře, decibelů ubylo, ale žádná škoda. Kolem se pohybovala spousta lidí, kterým bychom rádi poděkovali, a to za to, že nás pozvali, nazvučili, sehnali část bicích, zazpívali a v neposlední řadě nás vyfotili, takže máte možnost si nás prohlédnout a to zde. Děkujeme za vtipný příspěvek ve formě věrné kosmické lodi Sputnik, kterou jsme na památku zase zvěčnili my. A beztak jsem na někoho zapomněl :-).
Ve čtvrtek si dáme podobný výstup v pražské Amaně u Karlova náměstí a pak se těšíme na tradiční Šamanovo vánoční koncert v jihlavském klubu Trane, kde si trošku zahlučíme, mrkněte na plán koncertů.
Rádi bychom vás požádali o podporu v semifinále soutěže Naděje beatu na Beat Radiu, písnička "Z vany ven" může díky vašim sms hlasům postoupit dál do finále, tady jsou pravidla. Prostě jen heslo "NADEJE LAJKY" zašlete bez uvozovek na číslo 724 58 58 58, samozřejmě pokud vás tato píseň oslovila. Děkujeme mockrát.
V prosincovém čísle časopisu Rock&Pop vyšla recenze na poslední cédéčko "mozek lajky plný sladkosti", kterou si můžete přečíst zde.
(laz)

úterý 6.11.2007, 19:52
Koncert na Favále máme zdárně za sebou, děkujeme za ohlasy tam i zde a hlavně M. a spol. Už máte k dispozici i obrázky z téhle akce, ostatně přidal jsem i další, některé opravdu historické :-). Teď si dáme trošku pauzu a pak se rozjedeme na vánoční šňůrku, kterou zakončíme tradičně den po štědření.
(laz)

neděle 28.10.2007, 19:38
Do sekce obrázky jsem přidal bratru 70 momentek z koncertů, takže můžete najít ledacos a to i z minulosti, co se nyní objevilo. Jestliže máte i jiné obrázky z našich koncertů a chtěli byste nám je poskytnout k uveřejnění, zkuste to přes kontakt. Díky moc.
Chystáme se na vánoční koncert v čajovně Amana a už tento čtvrtek se můžeme vidět společně s Budoáry tradičně na brněnském Favále. Brno pak navštívíme ještě jednou, koukněte na koncerti.
Tak se mějte.

(laz)

čtvrtek 4.10.2007, 19:33
V sobotu 6.10. máte možnost v pořadu Velká noční hudba v Noci s Andělem vidět videoklip k písničce ! Pořad začíná v 0:30 na ČT2, takže vlastně už v neděli :-). Ty jo.
(laz)

neděle 30.9.2007, 15:08
Ahoj. Včera jsme si výborně zahráli na Půdě v Borové u Poličky, ale především jsme postoupili v 8. kole Naděje beatu na Beat Radiu do jeho semifinále, takže jestliže máte rádi "Z vany ven", hlasujte pro ni dle pravidel, finále je blízko :-). Díky za energii. Těšíme se na Deltu a na Favál a vůbec. Jo a k dispozici máte nové obrázky kapelajky, které pořídili v srpnu naši kamarádi.Tak zatím.
(laz)

neděle 16.9.2007, 12:14
V sekci videobrázky si můžete stáhnout celý videoklip k písničce "Já" z placky de Plyche. Mrkněte na našeho trumpetistu :-).
Jsme nasazeni s písničkami "Neztratit se" a "Z vany ven" (stáhněte zde) do 8. kola soutěže Naděje beatu na Beat Radiu, přečíst pravidla si můžete zde, děkujeme za vaše případné hlasy.
(laz)

neděle 2.9.2007, 16:58
Rozhodli jsme se o zveřejnění všech třinácti písniček z "mozku" v mp3 verzi a to ve slušné kvalitě, takže stahujte zde. Brzy dám na web i klip k .
Zahráli jsme si open air v Jihlavě na vernisáži sochařů a zvuk byl jaksepatří dobrý, k potěše nás i návštěvníků.
Na zkouškách se líhnou nové kousky, které nás velmi baví, a protože už jich nabylo a některé už hrajeme veřejně, přemýšlíme o jejich studiové verzi, tentokrát v opravdovém studiu a to na začátku příštího roku.
Můžete se podívat na obrázky z koncertu s melounem a brněnskými Voodooyoudo ve Vranově u Brna a pak přijít na double s Budoárem v Praze a pak v Brně.
Teď jedeme potěšit svatebčany.

(laz)

neděle 19.8.2007, 11:21
Mockrát děkujeme za hlasy do Velké sedmy Rádia 1 - třináctka z Mozku "boxer" je v čs. hitparádě třetí týden! A děkujeme za další hlasy třeba (jakože třeba budou, hm, hm..).
A jinak se v novinách právě dočítáte také o tom, že do koncertů přibyly další dva trochu netradiční hřebíky sezóny - bude to teprve druhé hraní na vernisáži a na svatbě, ale jsme rádi, protože třeba takové hraní na rozvodech nebo pohřbech, viď, Franto?

(laj)

neděle 29.7.2007, 17:50
Měsíc na našem křtu zdárně spadnul do vany s ní a pak spěšně uplynul, takže na obrázky se můžete podívat až teď. Děkujeme všem, kteří se onoho křtu účastnili a pak hlavně těm, kteří nám s ním nezištně pomáhali: M. za navození nálad při křtu, sourozencům Š. za prostředí, aparát a starost, M. jako obvykle za fotky. Ačkoliv nic není černobílé, z fotek zjistíte, že tentokrát to tak nějak bylo, přestože jsou obrázky barevné a vzpomínky rovněž.
Uplynulý pátek jsme si vrznuli na megapárty H. a A. na samotě v lese, což bylo pohodové a zvláštní zároveň. Přejeme oběma životní koncert.
V srpnu si opět vyzkoušíme double, takže z festivalu ze Smilova ihned míříme do Vranova u Brna, vše podstatné v sekci koncerti, tak se stavte.
Jo, abych nezapomněl, nové cédečko je samozřejmě k dispozici, takže využijte všech možných kontaktů a my vám ho rádi doručíme. V anketě si pak můžete zahlasovat o písničku na koncert, což nám cosi řekne o oblíbenosti skladbiček. Tak se mějte.

(laz)

pondělí 25.6.2007, 20:57
Měsíc utekl jak nic a za námi je spousta zážitků z hraní a cest.
Koncert na poličském rockoupání jsme se velmi užili, až jsme byli pořadatelům podezřelí, že můžeme usilovně jíst a pít dva dny :-). Deštivý přejezd do Pelhřimova podpořit Ty syčáky proběhl v klídku a následné hraní jakbysmet. Hrálo se nám velmi dobře, pan zvukař byl pan Zvukař, ani končit se nám nechtělo. Chválíme místní posluchače za vstřícný přístup.
Pětidenní šňůru jsme uzavřeli v jihlavském Edgaru, abychom si poté trochu oddechli. Každopádně díky pár skvělým lidem máme k dispozici obrázky z těchto hraní, za což jsme jim velmi vděční, mrkněte.

Minulou sobotu jsme si se Saltarellou zahráli v Počátkách a na tuto sobotu 30.6.(!) chystáme
křest nové cédečky v Rantířově u Jihlavy (kde jinde...:-) ), kam vás srdečně zveme. Spolu s námi si zahraje divadelní společnost Hobit z jihlavského gymnázia, tady je plakát.
(laz)

neděle 20.5.2007, 20:27
Distribuce nového cédéčka se utěšeně rozjíždí, Radio1 pustilo Boxera... Pište, volejte, choďte, ještě je pár kousků přichystáno :-)
Středeční koncert v Brně je za námi i se vším, co obsahoval. Každopádně pro nás zkušenost, jak alternativně se dá také zvučit. Díky Z. máme už z této akce pár fotek.
Těšíme se na sobotní koncert v Poličce, na který se na místě budeme soustředit už od pátku. Vypadá to na léto, takže rock i koupání nejspíš nastane. Akční přejezd na večerní koncert do Pelhřimova a následné hraní s kapelou Ty syčáci je pro nás samozřejmě velkou radostí. Tak jedeme.
(laz)

středa 9.5.2007, 20:50
Tak je to tady! Nová c.dečka je skutečně na světě připravena na cestu k vám, ať už poštou (adresu pište na mail) nebo předáním na koncertě. Obsahuje 13 kousků a navíc již avizovaný klip k písničce z plyšáka "já". Cena placičky je 150,- včetně daně. Podrobnosti a vše důležité najdete tady, ke stažení jsou prozatím jen 20-tisekundové ukázky - přece si nevystřílíme hned všechny náboje...
Ke klípku existuje pár obrázků, které jsem umístil do obvyklé části webu obrázky.
K těm koncertům... Aby toho nebylo málo, ve stejný den, kdy budeme hrát v Poličce, bychom měli poprvé vystoupit v Pelhřimově společně s kapelou Ty syčáci - koncerti. Hoj, už se těšíme.
Za týden v Brně.
(laz)

středa 18.4.2007, 18:45
Po sobotním hraní v Queensu nám zbylo kromě zážitků i několik fotek od M., tak mrkněte na obrázky. Máme i pár videobrázků, tak snad se tady brzy objeví.
Koncerty na květen se nám rozmnožily, což nás těší. Vyrazíme na cestu z Brna do Poličky a zpátky do Jihlavy - koncerti.
(laz)

úterý 3.4.2007, 19:17
Hrajeme v sobotu 26.5. v Poličce na 10. ročníku Rockoupání! Info viz. koncerti. Plavky s sebou.
(laz)

sobota 10.3.2007, 09:38
Chtěl bych poděkovat Olze Sergeevně Z., která nám pomohla s přepisem části textu na novou placku do azbuky, takže texty už jsou opravdu kompletní. Спосибо.
(laz)

neděle 4.3.2007, 11:06
Minulé pondělí nám Darina v Praze nazpívala poslední part na nové cd a zítra s J. jedeme tamtéž provést s Mikim poslední mixáž. Už se to blíží a už aby to bylo.
K nové placičce jsem už dal na web texty, takže si můžete počíst a zároveň zjistit, kdo že všechno se to na jejím vzniku účastnil, klikněte na sekci písničky.
(laz)

neděle 18.02.2007, 18:24
Nazdárek.
Lajky se s partou kamarádů minulý víkend vrhli do již avizovaného natáčení videoklipu k písničce z minulého céda. Vypadá to velmi slibně, s největší pravděpodobností tento klípek bude k dostání na nové placce, jejíž konečná verze je na obzoru. Nahráno je po tomto víkendu vše, ještě musíme chvilku míchat a pak už jen malá oslavička a křest a cesta placičky k vám. Těšíme se velmi. Fotky z natáčení klipu bych snad v budoucnu měl uveřejnit.
Výhledově v dubnu koncert v jihlavském Queensu, do té doby budu na web postupně přisypávat nahrávky z koncertů. Už dnes máte k dispozici první tři klípky a to v nové sekci videobrázky. Anketa k plyšákovi se neztratila, jen se přesunula sem.
Abych nezapomněl, v sekci o lajkách, konkrétně v drbačce, si můžete stáhnout záznam rozhovoru z návštěvy Jirky a Ivy na Radiu 1 ve Velké sedmě minulý rok. Rok stará záležitost, ale nevadí.
Tak se mějte.

(laz)

neděle 21.01.2007, 10:14
Ač to vypadá, že se kromě vichřic nic neděje, přece jen by se něco našlo. Od Jany M. jsme dostali rozpracovaný klip na "Španělskou", který nás velmi baví a těšíme se na jeho konečný sestřih. Příští sobotu by se ještě k další písničce z "de plyche" měl točit videoklip a nejvíc se na něj těší Franta, kdo ví proč.
Abyste si smlsli na atmosféře vánočního koncertu, je vám k dispozici slušný fotoreport z téhle akce, který jsme dostali darem, za což autorovi děkujeme.
Jo, včera byla povedená zkouška - máme dva nové kousky do sbírky. Těšíme se na příležitost vám je předvést. Ale to až za chvíli, musíme je přeleštit.
(laz)

pátek 5.1.2007, 15:53
Koncert na Jelitě byl veskrze příjemný, děkujeme Šamanovi za pozvání a Žabákovi za obrázky. Kdo chcete vidět do ruda rozžhaveného Jirku, klikněte sem.
Mějte se v tomto roce, jak nejlépe umíte. Na slyšenou.
(laz)