pondělí 15.12.2008, 20:00
A je to za námi. Letos jsme odehráli poslední koncert a to v pražské Amaně. Téměř přesně po roce a téměř přesně pět let od začátku bubnování Lukáše s námi. Vypadá to na stabilní sestavu. Ony Lajky nikdy moc obměn neprodělaly, ale právě to místo nejvíc zpoceného hráče bylo vždycky nejkritičtější, takže slavit doopravdy bylo co. Zahráli jsme novou píseň "tří vín I.", když dvojku už jsme hráli ve Světlé. U vzniku obou těchto písní byla Ála, která si s námi v Amaně poprvé zazpívala a to právě onu jedničku a pak "jak sníme se" z Odesílatele. A bylo to ono, prostě dva dívčí hlasy. Doufáme, že to nebylo naživo naposledy, určitě se ale sejdeme v lednu/únoru na nahrávání v Indies. Druhou novinkou pak byla "byli 3". Co k ní dodat, stačí si přečíst text.
Z již zmíněného Odesílatele jsem zavěsil na web videobrázek k třetí písni "na půdě", takže už to máte komplet.
Díky za přízeň v letošním roce a těšíme se na další pětiletku. A třeba se ještě letos ozvu ;-).
(laz)

středa 10.12.2008, 16:36
Máme radost! Do Velké sedmy Rádia 1 se posadila písnička o třináctileté Ramilyi (a taky Madle a Fanče a taky někoho slintat). Zvládnete-li jednoduché přihlášení na stránkách Rádia 1 a pošlete Ramilce hlas, bude to moc milé. Je to pro Lajky takový dárek k narozeninám - je nám 5 let, co je nás 6, a tuhle magii čísel, ó! oslavíme v pátek 12. 12. v Pražské čajovně Amana (Záhořanského ulice, kousíček od Karláku) - zahrajeme 24 písniček a 2 budou úplně nové a s návštěvou a 4 hodně staré, opuštěné. Přijďte, rádi vás uslyšíme.
(laj)

neděle 30.11.2008, 11:18
Pane jo. Trošku přituhlo a tak se výlety na koncerty staly dobrodružnější. Cesta domů z klání v pražském Kaštanu opravdu stála za to, hlavně ale stálo za to si tam zahrát. Bez ohledu na výsledek panovala všeobecná spokojenost, o kterou koneckonců jde. Jirka prubnul svoje nové "dobro", které baví nás i jeho a zvuk je zase trošku jinde.
Ten byl jinde (ne oproti Kaštanu) i při pátečním hraní v Loco baru, kde byl Pan zvukař, kterého tímto zdravíme. To byla velká paráda, která se jen tak nevidí a hlavně neslyší, klobouk dolů. Lajky po delší době odehrály přes dvacet písní a jedna měla svoji premiéru. Na tak malý klub výborné podmínky, takže zdravíme Míbu a snad se podaří udržet ten prostor naživu.
A teď už zase míříme do Prahy na vánoční hraní v mikroprostoru Amany. Trocha čaje neuškodí.
(laz)

čtvrtek 20.11.2008, 20:31
A všechno je jinak! Hlasovat do Naděje beatu X. můžete až do nedělní půlnoci! A z Lajky už jsou zase Lajky!
---
Na leden je naplánovaný koncert do Bystřice nad Pernštejnem. A to je všechno. Tak v Praze.
(laz)

úterý 18.11.2008, 19:31
Vypadá to, že Odesílatel se úspěšně dostal ke svým adresátům a to i přes počáteční komplikace (chyba nebyla na vašem počítači), takže teď už si dotyční mohou dosyta užít i přidané videobrázky. Pro ostatní je pak skoro celá placka ke stažení, tu pochopitelně časem uvedeme celou, už tomu moc nechybí :-).
Když už jsme u těch pohyblivých obrázků, postarší klip k "já" se objevil na dalším festivalu (tentokrát v Ostravě) a objeví se v Praze na akci BIO OKO v rámci "Vysněná zem", tolik zprávy z bojiště.
Lajky se teď chystají na hraní na Malé Alternativě v pražském Kaštanu, ve Světlé nad Sázavou a pak zase v Praze, a to v Amaně, kde trošku ubereme na hluku, informace v sekci koncerti.
Do obrázků jsem přihodil výborné fotky od Šamana z říjnové soutěže konané v jihlavském klubu Trane, tímto mu děkujeme za fotky i za pozvání.
A abych nezapomněl, ta kapela Lajka soutěžící v pořadu Naděje beatu X. se vlastně jmenuje Lajky :-). Ta se účastní dvěmi ze tří písní ze zmiňovaného Odesílatele, takže pokud včera postoupili z 5. kola do 2. semifinále (mrkni na rozpis), což zatím nevědí, můžete pro ně hlasovat dle pravidel uvedených na onom webu. Oni děkují a my zdravíme.
(laz)

úterý 14.10.2008, 21:09
Asi největší novinkou na těchto stránkách je uvedení malé placičky nazvané "Odesílatel", která nepatrně (nebo patrně) odhaluje tři z oněch nahrávek pořízených ve studiu Indies letos v lednu. Máte k užívání nejen plnohodnotné mp-trojky, ale především i videobrázky k těmto písním, které snad dostanou v lednu další sourozence. Tedy abych to upřesnil, klípek je zatím uveřejněn jenom jeden, to ale z důvodu zcela nezištného - jenom proto, aby na ty, kteří Odesílatele získají, zbylo nějaké to překvapení. Ale dost hromadění písmen, prostě jenom klikněte tady.
Když už jsme u těch klípků, Lajky se pobavily při natáčení jednoho nového s již prověřenými (prověřte v sekci videobrázky klip Já) Milošem Kameníkem jako režisérem a Romanem Zmrzlým jako kameramanem. Naším přáním je mít vše sestříháno a sešito do konce roku, tak uvidíme, klukům držíme palce.
POZOR! Chtěli bychom vás pozvat na středu 29.10. do jihlavského klubu Trane, kde se budeme účastnit semifinálového kola soutěže
AlternativaPro Prize pořádané Šamanem Koubou. Set každé kapely má být na cca 30 minut, ve kterém by měla ukázat, co v ní vězí. Pakliže vás zajímá, co vězí v Lajkách a dokonce byste je rádi i podpořili, je to ideální příležitost. Ale když přijdete "jenom" kvůli poslechu, i tak jste vítaní.
Na prozatím poslední koncert konaný v jihlavské Derniéře v rámci akce "Říjen Ji.nA.K" dorazil právě i zmíněný Šaman, o jehož schopnostech pořizovat obrázky se můžete sami přesvědčit. My mu tímto děkujeme.
Čus.
(laz)

neděle 7.9.2008, 19:40
Do sekce obrázky jsme umístili několik kousků ze srpnového soustředění, které se povedlo, no pěkně jsme si zahráli.
Chtěli bychom se těm, kteří dorazili na páteční koncert do Telče, omluvit za zrušení tohoto hraní z vážných důvodů na straně pořadatelů. Dozvěděli jsme se to v pátek ráno, takže už se nedalo nic moc dělat, ale zato s informací, že náhrada se snad někdy bude konat.
Pracuje se na dárkovém balení tří nově nahraných kousků, ke kterým budou i pohyblivé obrázky, které se pak objeví i na webu.
Nahrávání zbytku placičky jsme přesunuli na leden a únor.
Tak se mějte.
(laz)

úterý 5.8.2008, 13:48
Hm, vypadá to na okurkovou sezonu, ale...
Od posledních novin Lajky objeli zase kousek naší krajiny a určitě si budou pamatovat ranní hraní po Baumaxovi, kdy polovina kapely hrála spící, pak koncert mezi vším možným ve Sběrně v Dačicích (mrkněte na obrázky) a především pak výlet do Boskovic, který jsme si náležitě užili před, při i po.
Tento čtvrtek Lajky odjíždějí na soustředění k Řáholci u Jičína, kde se pokusí dát definitivní podobu novým písničkám pro podzimní dohrávání cédéčka a trochu se užít.
Pokud vím, jsou na světě další klípky k již natočeným novým kouskům, takže co nevidět je můžete dostat do ruky při návštěvě koncertu (třeba v Jimramově), snad nepředbíhám, co Juro?
Mějte se a užívejte slunečno, větrno i měsíčno.
(laz)

pondělí 2.6.2008, 20:09
Sobotní koncert 7.6. na křtu nahrávky skupiny Můj milý deníčku se přesunul z Dělňáku do klubu U Golema v Horáckém divadle.
(laz)

neděle 20.4.2008, 16:42
Videoklip k písničce "Já" od Miloše Kameníka zvítězil ve své kategorii a to jak na pražském festivalu PAF, tak na festivalu V.Ř.E.D. v Olomouci. Blahopřejeme!
A aby toho nebylo málo, tak máte v sekci videobrázky k dispozici videoklip k písničce "Bajka o rozkladu ryb" od Dariny Alsterové, která s námi zpívá na připravované placičce a již předtím zpívala v písničce "Paramajda".
A protože koncertů není nikdy dost, tak máte slušnou možnost výběru na příští týdny a měsíce, jukněte na koncerti.
(laz)

pondělí 24.3.2008, 9:06
Milí přátelé, ač to tak nevypadá, Lajky nespí, ale občas se i sejdou, aby namíchaly pár nových zvuků a oprášily ty staré. To první dělají kvůli podzimnímu dotočení placičky a to druhé kvůli koncertům, které přijdou. Ten nejbližší bude s Budoáry v Praze na Deltě (klikni sem), kde se nám loni na podzim líbilo.
Máte možnost si stáhnout náš nový klípek k písničce Odraz a to v sekci videobrázky. Co vím, tak se pracuje na dalších dvou, ale termíny po mně nechtějte :-).
Tak na viděnou a slyšenou v Praze.
(laz)

neděle 10.2.2008, 12:32
Beatová soutěž na Beat Radiu skončila a ačkoliv jsme na bedně neskončili, děkujeme za vaši přízeň, která nás dostala až do finále.
Lajky měly spoustu práce na nové placičce, ke které rovnou předesíláme, že jsou jí dvě třetiny hotové a na podzim doplníme ten třetí dílek. Točilo se dle nálady, chuti a potřeby, na což se můžete mrknout do obrázků. Děkujeme už nyní D. a B. do studia za vloženou energii.
Texty k novým kouskům, které jsme nahráli a na koncertech je můžete slyšet, můžete najít v sekci písničky.
V měsíčníku UNI vyšel článek o Lajkách, který si můžete přečíst zde.
Na léto jsou rozjednány koncerty na některých festivalech, tak snad to dopadne. Teď se těšíme do Prahy za Vlaštovkama.
(laz)

úterý 15.1.2008, 21:13
Lajky jsou ve FINÁLE soutěže Naděje beatu na Beat Radiu!!!
Máte rádi píseň "Z vany ven"?
Pak hlasujte pomocí sms zpráv až do neděle 20.1.2008, tady jsou pravidla.
Postup je prostý: zašlete heslo "NADEJE LAJKY" na číslo 724 58 58 58 (bez uvozovek :-) ).
Děkujeme za podporu.

Blesková zpráva: Lajky pokračují v nahrávání níže uvedených písní, texty tady budou co nevidět. Mějte se.
(laz)