neděle 6.12.2009, 10:11
Kapela se, jak se zdá, už zazimovala, ale stejně se pořád něco děje. Po listopadovém vystoupení pro Františka na akademické půdě, kde nám se zvukem pomohl oblíbený zvukař (díky!), jsme zjistili, že další hraní máme až v únoru v pražském Kaštanu. No ale netřeba zavřít futrály, Lajky pracují na novinkách, kterých je dost a dvě tři z nich už mají nejspíš konečnou podobu, takže právě v Kaštan přijdou asi na přetřes.
Nechci vyvolávat předčasné nadšení, ale ona placička s materiálem nahraným v Indies se klube, kluci dělají na grafice obalu, který se snad bude příští rok :-) balit.
Tak užívejte konec roku.
(laz)

úterý 3.11.2009, 21:13
Můžete se podívat na obrázky z hraní na Antropotyátru v Ústí nad Labem, čímž jsme nejspíš překonali rekord ve vzdálenosti mezi domácím sklepením a hrací plochou.
POZOR: zítra
4.11.2009 budou Lajky hrát v Brně na vernisáži studentů pražské AVU v galerii Aula brněnské FaVU, začátek je v 17 hodin.
(laz)

sobota 24.10.2009, 10:27
Dnešní koncert je PŘESUNUTÝ z Vyskytné u Pelhřimova do pálenice ve Štokách u Jihlavy!!! Hrajeme od 20:30 hod.
(laz)

neděle 27.9.2009, 12:07
Plánovaný 100. koncert nebyl, vlastně byl, jenže jen o pár hodin dřív, než jsme čekali. Během jihlavského pivního hraní jsme byli požádáni zahrát na svatbě třešťského malíře, což jsme přijali, čímž se 100-vka naplnila. Patřičně vystrojení jsme před kostelem zahráli akusticky pár skladeb. Zimu a vítr jsme jakžtakž přestáli s ohnivou vodou a hraní se nám zalíbilo natolik, že odpoledne jsme ještě zahráli k 1. narozeninám Míše, dcerce prazakladatele Lajek, tehdy ještě Mladých perspektivních. Kdo by se toho v roce 1996 nadál... No a večer jsme si ještě zajeli na noční koncert do Stříteže u Poličky, kde jsme spolu s Prvním hořem odolávali dalšímu náporu chladu. Suma sumárum za den tři hraní, takže stovku jsme slušně přestřelili.
Z některých zmíněných akcí máme obrázky, doporučuju ony dvě aku-akce a pak ještě fotky ze srpnového hraní na PradědaFestu v Hustopečích, kdy se počasí alespoň nad naším hraním slitovalo a přestalo na chvíli pršet.
Teď máme před sebou výlet na Antropotyátr do Ústí nad Labem, kam nás pozval Miloš Makovský, který je zároveň autorem recenze na Odesílatele, za což mu dvakrát děkujeme.
Jo a Vyklouband nás na únor pozval do pražského Kaštanu, kde nám to loni docela hrálo, tak proč ne :-). Zdravíme a těšíme se.
(laz)

neděle 9.8.2009, 16:05
Máte možnost si stáhnout a vyslechnout rozhovor, který v červnu poskytnul Jirka na Radiu Region v pořadu Regionáda Žofce Kabelkové.
(laz)

pondělí 27.7.2009, 9:05
Letní relaxace dostihla i nás, nicméně po všech příletech, příjezdech a příbězích se Lajky dokázaly sejít a akusticky přitlačit. Double z posledního víkendu nás možná díky delšímu odpočinku zastihl v pohodě. Propršený a zablácený, nicméně osobitý batelovský Prafest s uvítacím kyjomlácením vystřídala na druhý den noční prázdninová Telč. Oba koncerty jsme si užili a to že velmi. Únava po hraní pak byla přímo úměrná vydané energii a získané spokojenosti.
Nenápadně se přibližuje 100. koncert, který zatím vychází na jihlavské hraní na říjnovém festivalu dokumentů. Mezitím nás čeká hustopečský Praděda Fest a námi oblíbená Polička, kterou prostě neodmítáme. Takže tam anebo jinde.
(laz)

pátek 12.6.2009, 20:24
A pak že to nejde. Řada koncertů, se kterými jsme spokojeni (i ty, trumpeťáku), se prodlužuje. Štoky nás potěšily svojí vstřícností, kterou jsme se snažili vrátit lidem dolů. Mimochodem, velkorysé podium a prostor vůbec. Oproti tomu dezertní brněnský koncert byl na prostor skromnější, ale co na tom, zvuk zachránili příchozí, takže vlastně posloužili sami sobě. Od Zbyňka (jako obvykle velké díky) jsme už obdrželi fotky, tak se podívejte do obrázků, stojí za to. No a navíc se před koncem hraní před námi objevil jistý pán, který nám předal dvě finální matrice nové placičky. Co dodat, posloucháme a radujeme se.
Jo a trošku jsme zasáhli do kontaktů, třeba najdete něco zajímavého.
Konečně přestává pršet. Mějte se.
(laz)

úterý 12.5.2009, 20:55
Lajky se vrátily na své oblíbené místo. Tentokrát se nejednalo o rantířovský křest jako obvykle, ale o svatební rej, který skutečně nastal. Jak se vyjádřil nejmenovaný F., ten večer se dalo zahrát všechno a všechno dobře. No pane jo. A aby bylo sobotní nasycení úplné (tím nenarážím na dokonalé občerstvení), den předtím jsme na onom místě nafotili se svatebčankou J. určitě zajímavé obrázky, zábava to byla veliká. Nevím, jestli jsme víc čas prosmáli nebo propózovali.
Do sbírky obrázků přibyly ty z prosincové Amany a pak z březnového hraní v Jihlavě a do koncertů pak sobotní Štoky a červnové hraní v Desertu, čímžto zveme nejen Evinu, která se na brněnské hraní ptala ve vzkazech.
(laz)

čtvrtek 23.4.2009, 20:50
Ony dva březnové koncerty v Jihlavě a v Praze se povedly, především chceme poděkovat těm, kteří v Rock Café hlasovali, i těm, kteří to již před nečekaně rychlou uzávěrkou nestihli :-(. No, zahráli jsme si pěkně, ke zvuku nebylo co dodat. Tímto zdravíme moderátory...
Minulý pátek jsme odehráli časně ranní koncert v Edgaru, nedalo se při tom nevzpomenout na loňské hraní po Baumaxovi v obdobnou hodinu. Ale byl to šrumec.
Teď se těšíme na určitě příjemné hraní v Třebíči a učíme se další nový kousek.
(laz)

neděle 22.3.2009, 18:19
Tuto sobotu jedeme zahrát do Rock Café v rámci soutěže nazvané Contest, ale ještě předtím zahoříme nástroje během čtvrtečního večera v jihlavském Tranu. Čtvrtky nám vlastně do hraplánu přibyly dva, ten další je májový, jednohlasně jsme kývli na hraní v třebíčském Béčku v rámci benefice pro Barevný svět. Jaro vypadá pěkně rozjeté, i když vlastně už od zimy, protože vlkopsí píseň v hitparádě Velká sedma Rádia 1 stále žije a je pro ni hlasováno již druhé roční období. Za její podporu velké díky.
(laz)

neděle 22.2.2009, 21:18
Právě stahuju kompletní sestavu nahraných skladeb, které Jirka tento víkend míchal s klukama v Brně. To znamená, že teď už opravdu bude práce na závěrečném dotvoření skladeb, které jim dá kýžený zvuk. Minulý víkend bylo všechno dohráno, přijeli zpívat Ála s Peťou. Fotoreport z letošního snažení v Indies máte k dispozici v obrázcích, kde jsou i fotky z lednové Bystřice, které pořídil Mojše.
Koncerty se nám potěšitelně množí, přehled je v prostoru koncerti. Tento pátek míříme do Polné zahrát si i s australskými Batrider. Děkujeme za podporu při hlasování do Velké sedmy Rádia 1, "mezi psem a vlkem" se drží čtvrtý týden.
Mějte se, jdu poslouchat.
(laz)

středa 4.2.2009, 16:16
A protože jsme neměli radost z odvolání koncertu, máme radost z postupu písně o psu a vlkovi v hitparádě Velká sedma Rádia 1 na 6. místo. Zítra jedeme něco uvařit do Brna a nebudeme už mít moc času do dalšího dílu vysílání, tak musím napsat už teď, že pokud chcete, hlasujte pro ni.
V březnu si zahrajeme v Rock Café Praha v rámci soutěže Rock Café Contest a pak bude koncert v Jihlavě s brněnskými Boo a já už běžím.
(laz)

pondělí 2.2.2009, 18:54
Tak jo. Kluci si popovídali na Rádiu Beat v pořadu Naděje beatu. Kdo to nestihl (jako já), bude snad mít možnost si je poslechnout po stažení někde odsud. Pak jsme si odskočili do Brna něco nahrát (ehm, rytmika už by byla) a těšili se na zítra, které nebude, teda vlastně bude, ale bez nás, protože Jirka se nám už v průběhu natáčení roznemohl, a protože chceme zvládnout v Brně náš čtyřdenní kytaristický set počínaje čtvrtkem, nechtěli jsme ho trápit. Tudíž zítřejší výlet do Prahy se nekoná, což je škoda, ale promrhat půl roku domluvený nahrávací termín nechceme. A navíc jde o zdraví. Tímto zdravíme pořadatele a děkujeme za pochopení, půl Jirky je prostě málo v Praze i v Brně.
Během příštích tří víkendů snad už tedy dohrajeme nenahrané a pak rozmixujeme nahrané. A až si rozmyslíme, jak to dát dohromady, snad už bude hotovo. Mezitím nějaký koncert a tak, něco se rýsuje. Mějte se.
A ještě jednou:
LAJKY pro nemoc nezahrají 3.2.2009 v klubu Vagon!
(laz)


úterý 13.1.2009, 18:24
V rámci 10. kola soutěže Naděje beatu X. Lajky obdržely cenu poroty "Kalumet strýčka Indiána", díky čemuž budou Jirka a Lukáš ke slyšení na Rádiu Beat a to v úterý 20.1.2009 v pořadu Naděje beatu (od 19:00 do 20:00 hod.). Celá smečka pak bude v této souvislosti ke slyšení v úterý 3.2.2009 v klubu Vagon na Národní třídě, kde zahraje s umístěnými na bedně. Tak přijďte.
(laz)