pondělí 27.12.2010, 13:10
Přece jen nám to nedalo jenom se tak povalovat a tak uveřejňujeme a tímto vás všechny zveme na první akci příštího roku. Budeme hrát v pátek 14.1. v Malostranské besedě se Střídmými klusáky v kulisách višní. Takže naviděnou a slyšenou.
(laz)

neděle 5.12.2010, 20:14
Lajky včera odehrály poslední koncert v tomto roce. Byl to závěrečný večer jaksepatří a to díky Aničce s Michalem, kteří zahráli v pražském Kaštanu skvělý divadelní kousek, díky těm, kteří přišli a náležitě si to užili stejně jako my a i díky novinkám, které stálo za to oslavit. :-)
Minulý týden jsme hráli v dejvické nádražní restauraci, která má nezpochybnitelnou atmosféru. Tu se svými fotkami pokusil zachytit Mirek U. (díky!) a vy se na jeho úspěšný pokus můžete podívat v sekci obrazem. Trošku jsme změnili fungování fotogalerie, snad vám bude příjemnější.
Přestože koncerty na příští rok ještě neuvádíme, Lajky si právě dávají vánoční oddech, tak díky letošním vystoupením máme několik návrhů, které se určitě podaří uskutečnit. Ale teď máme volno, které využijeme ať už třeba na tradiční hraní divadla, tak třeba na nějakou lajčí zkoušku, kde zkusíme hrát další nové věci.
Abych nezapomněl, v únoru jsme právě v Kaštanu křtili placku "srny a struny". Ten, kdo tam tehdy nebyl, se může podívat na sestřih křtu ve videobrazu. Jako raritku jsme pak přidali společně hraný mix s původním Budoárem staré dámy na pražské Deltě v říjnu 2007. Jo, nostalgie.
Vše nej v příštím roce.
(laz)

neděle 24.10.2010, 12:02
Tuto sobotu budou Lajky hrát v Jihlavě v rámci doprovodného hudebního programu Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v bývalém Queens klubu, který se teď jmenuje Soul Music Club. S námi si zahrají bratislavští Tu v dome a pelhřimovští Eč.

Do venkovního programu nám přibylo hraní v námi oblíbeném pražském Kaštanu a to v prosinci.

No a co vím, tak snad už je kompletně natočený materiál k novému klipu, píseň nebudu jmenovat, nechte se překvapit, každopádně těch klipů má být dokonce i víc.
(laz)

neděle 26.9.2010, 15:23
Podzim se do nás pustil vší silou, což jsme poznali při včerejším propršeném přesunu na koncert a z koncertu v blízké Rozsíčce. Po doublu z minulé soboty jsme byli pěkně rozcvičení, takže to hrálo dobře, přestože chyběla Ála a Honza dorazil z Prahy až na čtvrtou píseň.
V plánu je říjnové hraní v brněnském Desertu, Listopadové kozelce zůstávají, a jedná se o programu v rámci MFDF v Jihlavě.

V červenci vyšla v Rock&Popu recenze na "srny a struny", kterou si můžete přečíst v tisku.

No a konečně se tady objevují obrázky z loňského květnového focení v Rantířově s Jančou, které nás velmi bavilo, no posuďte sami v galerii. Jako bonus pak vznikly pohlednice z tohoto focení. Myslím, že se povedly velmi, Janče moc děkujeme.
(laz)

sobota 7.8.2010, 11:41
Příští sobotu 14.8. Lajky zahrají na Nocturnu v rámci festivalu Prázdniny v Telči!

Pokud budete mít čas i náladu, někteří členové Lajek a jejich přátelé pak na Kocouří scéně odehrají následující den několik menších i větších scének pod hlavičkou Třešťského průměru. Tentokrát v rámci miniturné nazvaného "ves stáj stohy".
(laz)

sobota 24.7.2010, 12:52
Od posledních novinek proteklo spousta vody, stejně jako kolem Žofína, kde jsme hráli na konci června na United Islands po páteční opět skvělé akci v jihočeském Červeném Hrádku, která se snad už stává tradicí. Zatímco páteční akce proběhla za vlídné chladnější tmy, sobotní popolední hraní bylo plné světla a tepla z nemilosrdně svítícího oskara. Ale hrálo se nám dobře, obě akce měly slušnou návštěvnost, odezva byla vstřícná a i tolerantní, když se podařilo během 2 písní strhat 3 struny... :-).
O prázdninách to vypadá na větší klídek, jenom akce v rodné Třešti přerušila letní poflakování. Festival místních kapel přivedl Lajky zpět domů po dlouhých 7 letech (!), když nepočítáme loňské mikrohraní na oslavě. Byli jsme za to rádi, tímto děkujeme Romaně za pozvání.
Jak to tak bývá, většina hraní se domluví na koncertech, takže v okolí Třeště ještě zahrajeme na konci září a už potvrzený double máme na listopad na Listopadových kozelcích, napřed hrajeme v Litomyšli a pak za týden se stejnou sestavou kapel na pražském Slamníku.
Mimochodem, už jste zjistili, že Lajek je sedm? Jsme za to rádi a věříme, že Álu s námi čeká spousta skvělých koncertů.
Tak se těšíme.
(laz)

pondělí 14.6.2010, 20:26
V sobotu jsme sice v Povltaví nezahráli kvůli zrušené akci, ale zítra nás můžete slyšet v brněnské Staré pekárně a v pátek v jihlavském klubu Queens!
Ve videobrázcích se můžete podívat na náš klip k el-pé platně srny a struny. Je k písničce z vany ven a opět jsme na něm spolupracovali s Milošem Kameníkem a Romanem Zmrzlým. Klip se již promítal na mnoha festivalech, na festivalu PAF získal ve své kategorii první cenu. Kdo neví, tak je i součástí zmiňovaného cédéčka.
(laz)

neděle 2.5.2010, 18:32
Pokud máte pocit, že Lajky zanevřely na živé hraní, odpovědí vám je seznam koncertů, které nás v blízké i vzdálené době čekají. Tento čtvrtek to budou hned dva, kdy po vernisáži v jihlavské galerii převezeme nářadí do klubu Ponorka. Pozvánky přicházejí z různých luhů a hájů, což se Lajkám vždycky líbilo, takže na nás můžete narazit jak v Brně ve Staré pekárně, tak v Praze na United Islands anebo třeba v okolí Tábora.
Děkujeme za podporu ve Velké sedmě na Radiu 1, kde se "radost" držela až do nuceného vypadnutí podle pravidel. Nahrazena byla další skladbou z nové placky, tentokrát to je "usnout a přejet", takže pokud se vám zamlouvá, dejte jí svůj hlas.
Těšíme se na vás při hraní livě.
(laz)

čtvrtek 4.3.2010, 20:19
Křest v Kaštanu jsme si užili. Zvuk odpovídal naší představě a uvedení placky do života proběhlo úspěšně, na čemž má velkou zásluhu Miloš Kameník, který výstup dirigoval. K žádné škodě nedošlo, dokonce nebylo třeba ani hasicích zařízení. Doufám, že obrázky se tady brzy objeví.
Nedělní hraní s oblíbeným Zrním bylo závěrečným bonusem za třívíkendovou šňůrkou, která je teď trochu přetržena, ale určitě se něco objeví. Kluci zahráli výborně a tak jsme si to užili nejen na podiu, ale i pod ním. Děkujeme za pozvání a zdravíme do Kladna.

Když se podíváte do sekce zvukem, naleznete ke každé písni ze "srn a strun" mp3-ukázku a u některých kousků je mp-trojka celá, takže ochutnávka je teď pro vás snazší.

Repetice: na Radiu 1 se "radost" sic na chvostu, ale stále drží ve Velké sedmě, děkujeme za hlasy minulé i příští.

Na serveru týden.cz se objevila recenze Tondy Kocábka na pokřtěnou platňu "srny a struny", kterou si můžete přečíst i v sekci tisk, kde je zároveň i rozhovor, který uvedla prodejna Polí 5 na svých stránkách. Tato pražská distribuce je pak pro vás i místem nákupu onoho cédéčka, ať už přímo na prodejně nebo online.
Tak se mějte.
(laz)

čtvrtek 18.2.2010, 11:46
V sobotu jsme si v přívětivém Písku vyzkoušeli tři nové písně, Ála nás doplnila zpěvem a zvonkohrou a generálka na sobotní křest v Kaštanu je tak snad za námi. Na Radiu 1 se "radost" stále drží k naší radosti ve Velké sedmě, děkujeme za hlasy. Spot na onen křest na er jedničce tento týden taky běží a můžete si ho poslechnout tady, kde je díky Ále umístěný i záznam naší dýdžejské padesátiminutovky z před dvou týdnů.
Do výletů po venku přibylo hraní se Zrním a to příští neděli v pražském hudebním klubu Palmovka. Takže před námi je dvakrát Praha. Těšíme se a zveme.
(laz)

středa 10.2.2010, 20:10
Jako raketka vyletěla "radost" na 3. místo v čs.hitparádě Rádia1, ve Velké sedmě a teď ji čeká asi padání, anebo osud lajky ve Sputniku; pár koleček. Každopádně hlasovat se může dál a za hlasy veliké díky!
A taky je už upečené to nové cédéčko "srny a struny", a tak ho budeme jakože křtít v pražském klubu Kaštan v sobotu 20. února večer jako hosté Vykloubandu - srdečně zveme! Tzv. křest bude stejně jako dva naše nejoceňovanější klipy v režii Miloše Kameníka a s námi si zahraje a zazpívá kamarádka Ála Orgoňová, těšíme se... Jo a kdyby vás zajímalo, jestli žerou srny kaštany, tak jo, ale měly by se nahrubo roztlouci a ty kaštany mají silné stavicí účinky, tak se doporučuje předkládat i dostatek dužnatého krmiva...
Poslední věc - "srny a struny" jsou ode dneška ke koupi v POLÍ5, v oblíbeném knihkupectví atd. kousek pod Karlovým náměstím v Praze...
(laj)

neděle 31.1.2010, 16:45
Máme nové stránky! Při přepisování těch starých na novou barvu občas něco zmizelo a někdy se našla nová písmena, tak to bude asi nejdřív pro staré čtenáře trochu nezvyk. Ale ke změně byl důvod; naše stará nová deska! Před necelým rokem namíchaná, pěkně uležená, před pár dny obalená a 10. února na světě v mnoha nachlup stejných exemplářích. Jmenuje se "srny a struny" a víc k ní je tady. Srny jsou obecně velmi plachá zvířata, a tak jediné, co si naladí, je Rádio1. A zrovna tam bude od pondělí 1. února do pátku 5. února akce "5 dní s..." kapelou Lajky (jo, s touhle naší). Celý týden soutěže o cd "srny a struny" a taky kalendář od naší dvorní fotografky a kamarádky Janči Šprinclové. A pak ve čtvrtek 4. února od 14.15 rozhovor (chystá se tam Zdenek, Jirka a taky Lukáš a jeho synovec, tak uvidíme, jestli nepřijde ještě někdo - v novinách psali, že v Praze je "babyboom").
A taky budeme jezdit na výlety, po venku. Ten první je do Písku 13. února do klubu Pí a druhý do Prahy 20. února do Kaštanu, kam nás pozval Vyklouband a kde představíme naši starou novou desku - říkejme tomu třeba "křest". Na obou koncertech s námi bude chvíli hrát na starou zvonkohru a taky zpívat na nové hlasivky kamarádka Alča Orgoňová. A budou taky úplně nové písničky.
(laj)